Χείρα βοηθείας SOS !!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Χείρα βοηθείας SOS !!

Δημοσίευση από Trifon Την / Το Σαβ Οκτ 05, 2013 3:38 am

Χαίρεται. Ονομάζομαι Πλαστάρας Τρύφων, μένω στην πόλη του Βόλου, είμαι 45 χρονών & μόλις έκανα εγγραφή μέλους στη ιστοσελίδα σας.

Θα ήθελα εκ των προτέρων & καρδιακά να σας εκφράσω το ευχαριστώ μου ούτως ή άλλως, διότι προσωπικά το βρίσκω πάρα πολύ καλό αυτό που κάνατε & κάνετε για πολύ κόσμο & συγχαρητήριά σας !! Πράγματι δηλώνει τρανταχτά δείγματα ανθρωπιάς & κατανόησης ακόμη από κάποιους στις μέρες μας, έστω & για μία απλή προσπάθεια από μέρους σας για το καλό, σε ότι κι αν είναι αυτό δυνατόν.

Με μένα τώρα, εν ολίγοις η ουσία & η αλήθεια είναι ότι δυστυχώς βρίσκομαι πραγματικά σε μεγάλο πρόβλημα - αδιέξοδο, όπως άλλωστε πιστεύω τα ίδια & ίσως χειρότερα συμβαίνουν & με άλλους συνανθρώπους μας. Ότι ακριβώς διαβάζετε εδώ αυτή τη στιγμή, αυτό ακριβώς είναι, ούτε ψέμματα, ούτε υπερβολές, ούτε κανενός είδος δόλου γενικά. Σας μιλώ την πάσα, ωμή αλήθεια από καρδιάς, μάρτυς μου Ο Θεός! Καθώς είμαι Χ.Ο. Δεν έχω δουλειά εδώ & πάνω από ενάμιση χρόνο τώρα, δεν έχω καθόλου χρήματα & είμαι σχεδόν στο δρόμο! Η ειδικότητα μου για όλη μου σχεδόν τη ζωή είναι μηχανικός αυτοκινήτων, πολύ έμπειρος, πτυχιούχος Ελλάδος & Καναδά. Ήμουνα εκεί επί 13 ολόκληρα χρόνια, από το 1989 - 2002. Οπότε από Αγγλική γλώσσα τα πάω αρκετά καλά. Που να το φανταστώ όμως ότι θα κατέληγαν έτσι τα πράγματα σήμερα στην όμορφη Ελλάδα μας... Ψάχνω συνεχώς για δουλειά εδώ στην Ελλάδα, βέβαια πρώτα πάνω στο στοιχείο μου & για ότι άλλη δουλειά συνάμα βρεθεί, αλλά, μάταια... Πολλά τα κακά... Με τους δικούς μου δε (συγγενείς/γνωστούς) πάλι μεγάλο πρόβλημα κι εκεί, γενικά μεγάλη δυσκολία & σφίξιμο παντού, Ένας Θεός ξέρει πως τα βγάζω πέρα & μπορώ & επιβιώνω μέχρι στιγμής... Ευτυχώς που βρέθηκε κάποιο ξένο άτομο να μου προσφέρει προσωρινά στέγη & φαγητό για τώρα ειδάλλως θα κοιμόμουν στα παγκάκια αυτή τη στιγμή! Αλλά, καταλαβαίνετε... Χρειάζομαι άμεσα χείρα βοηθείας διότι δεν είναι λύση αυτό για μένα, να ζω εις βάρος άλλων & μέσα στα πόδια τους, πρέπει & χρειάζεται να γίνει κάτι οπωσδήποτε, σύντομα ούτως ώστε να μπορέσω να στηριχτώ στα δικά μου πόδια & να αναλάβω κανονικά το συντομότερο δυνατόν πάλι τα ινία της ζωής μόνος μου δίχως να επιβαρύνομαι σε κανένα.

Σας παρακαλώ πολύ, όπως κι εσείς καταλάβατε, σας ζητάω βοήθεια για οτιδήποτε είναι δυνατόν, ένα μεγάλο SOS !! Είμαι τίμιος, ηθικός, ειλικρινείς & εργατικός. Άγιος ΔΕΝ είμαι, αλλά επίσης ΔΕΝ είμαι ούτε βρέθηκα ποτέ μπλεγμένος σε κάτι κακό & άσχημο. Σας παρακαλώ πολύ, όποιος έχει τη θέληση, όποιος μπορεί & διατίθεται, ας με βοηθήσει σε αυτό το νέο μου ξεκίνημα που είμαι ήδη αποφασισμένος να το κάνω, για την αρχή, για το ξεκίνημα να μπορέσω να ορθοποδήσω διότι δεν έχω κάποιον εκεί στην Αγγλία που να μπορέσει να με βοηθήσει, παρά μόνον εσάς τώρα ως σαν μοναδική μου ελπίδα, ως σαν μοναδική μου σανίδα σωτηρίας.

Επιθυμώ από καρδιάς να σας ευχαριστήσω εκ των προτέρων για ότι προσπαθήσετε να κάνετε για μένα & για τον πολύτιμο χρόνο σας.

Ο Παντοδύναμος Τριαδικός Θεός να σας ευλογεί & να σας έχει όλους πάντα καλά.

[url=tel:%2B306992784847]+306992784847[/url]

trifplast@gmail.com

Ειλικρινά & με αγάπη, Τρύφων Πλαστάρας.

Trifon
Junior Student
Junior Student

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2013
Τόπος : Volos city, Greece.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης